editör_Fikret_Korur

ÇİDKOM


ÇİDKOM Okul, sınıf, ders, ünite temelli alt yapısı ile kavram haritası hazırlamayı sağlayan, bu kavram haritası üzerindeki kavramlara kazanım bazlı dijital içerikler eklemeye imkan veren ve bunları kullanıcılarla paylaşabildiğiniz bir portaldır.

ÇİDKOM’da ÖĞRETMEN;

Bir kavram haritası hazırlar. Dilediği kavramı ve içeriği yüklemekte özgürdür. Üye olan bütün öğretmen ve öğrencilerle içerik ve harita paylaşabilir. Öğretmenin ödev olarak sisteme yüklediği haritayı öğrencilerinin ne kadar incelediğini (süre, içerikler, harita vb.) bunların raporlarını inceleyebilir ve takip edebilir. Kendi hazırladığı bir haritayı başka öğretmenlerinde paylaşacağı şekilde kullanıma açabilir ve bunlara ekleyeceği açıklamalarla diğer öğretmen arkadaşlarını yönlendirebilir (Örnek: Dün derste bu haritada ekli videoyu kullandım ama sanırım bunu destekleyecek bir animasyona ihtiyaç var, sen istersen bir animasyon ekleyip kullanabilir).

ÇİDKOM’da ÖĞRENCİ;

Kendi profil sayfasında, öğretmenin paylaştığı haritaya yorum yapabilir, beğenebilir. Takip ettikleri içerikleri değerlendirebilir, böylece içerikleri yükleyen öğretmenlerine fikir verebilirler. Her zaman öğretmeni tarafından onaylanmış ve konuyu öğrenmesi bakımından her zaman doğru kaynaklara yönlendirilmiş olduğu için gönül rahatlığıyla içeriklerde gezinebilir. Anlık mesajlaşma ile ders öğretmeni ve diğer sınıf arkadaşları ile mesajlaşabilir. Internet bağlantısı olan ve internete girebilecek bir cihaz (tablet, cep telefonu, bilgisayar vb.) olan her yerde rahatlıkla ÇİDKOM’u kullanabilir. Öğretmenine içerik paylaşabilir. Harita bazlı, içerik bazlı, kazanım bazlı yorumlar ve değerlendirmeler yapabilir. Öğretmenin kendisi ile paylaştığı haritalardan inceledikleri ile ilgili istatistiki bilgileri görebilir.


ÇİDKOM’un tanıtıldığı ve gelişmelerin sunulduğu site için tıklayınız.


7 Nisan 2014′te 3 okulda; 14 Nisan 2014′te 2 okulda başlayan BETA sürüm deneysel uygulamalarımız 16 Mayıs 2014 itibariyle bütün okullarımızda sonlandırılmıştır. Emeği geçen ve yardımlarını esirgemeyen bütün değerli okul müdürlerimize ve değerli öğretmenlerimize ve tabi ki çalışmaya dahil olan sevgili 7. sınıf öğrencilerimize teşekkür ederiz. 

9 Şubat 2015′te 7 okulda başlayan son sürüm- test uygulamalarımız 13 Mart 2015 itibariyle bütün okullarımızda başarı ile sonlandırılmıştır. Emeği geçen ve yardımlarını esirgemeyen bütün değerli okul müdürlerimize ve değerli öğretmenlerimize ve tabi ki çalışmaya dahil olan sevgili 6. sınıf öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Doç.Dr. Fikret KORUR’un Proje Sayfası için Projelerim‘e Tıklayınız…

———————————————————

Bu sayfada yayımlanması için yaptığınız veya beğendiğiniz projeleri guncelfizik@gmail.com adresine e-posta göndererek bildirebilirsiniz. 

 

 

 

Telif hakkı © 2021 Tüm hakları saklıdır. Güncelleme: 08.01.2021 -- İlk Yayım: 01.12.2011 - Designed by: Fikret Korur - Powered By: Wordpress - Astral Theme